Ježčata

Na zahradě nám pobíhala ježčata, což by nebylo nic neobvyklého, kdyby to bylo v podvečer a ne uprostřed slunečného dne.

Vítek hladovce přikrmil vařeným masem
Obrázek

čímž hrubě urazil kocoura
Obrázek

zato ježče mělo kocoura zcela na háku
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

další ježče dorazilo akorát když přišli školáci
Obrázek

To najezené mělo 92g, což není zas taková sláva, mělo by ideálně už přes takových 120g mít, ale dalo se to čekat, protože když nespali v tuhle denní hodinu a hledali jídlo, bylo jasný, že jsou velmi hladoví. To na lačno mělo 77g, třetí spalo v hnízdě. Přikrmujou se sami na žrádle našich koček, tak uvidíme jak to bude vypadat, jestli v říjnu nebudou mít takových 400g a v listopadu před spaním přes 620g, tak pojedou do záchranné stanice do Jinonic.
Obrázek
Obrázek

Dva najezení šli zase spát, kde bylo třetí nemám tušení, mezitím asi vyrazilo taky hledat něco k snědku.
Obrázek

Večer po setmění zas všichni vyrazili do terénu. Ježčiči jsem neviděla už dlouho, ale nevím, jak stará mláďata v přírodě opouští. Tyhle vypadají, že se o sebe celkem postarají, jen si nejsem jistá, jestli nejsou příliš pozdní vrh. Každopádně se na denní spánek pravidelně vrací všichni tři do hnizda.
Edit: tak je to dobrý, dneska dopoledne ježková do hnízda dorazila, sice teď odpoledne zase vyrazila vyžrat kocourovi venkovní misku, ale jinak spí u mladých. Kde a proč byla celý den včera a předevčírem odpoledne je záhadou. Když je tam ježková, tak tu mláďata nepobíhají přes den jak hladový myši, ale slušně spí (jinak v noci teda na kocouří žrádlo chodí s mámou už od minulýho týdne).

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.