Oslavka - prázdniny 2012 středa a čtvrtek

22.- 23.8.

Protože můj pracovní „půlúvazek“ zhruba od listopadu 2011 dělal neuvěřitlené kotrmelce a chvílema dosahoval objemem spíše na 1,5 úvazku, k tomu mi začala škola a posléze i výcvik, bylo to nějaké náročnější, nepřetržitě chyběl čas a často i síla. Hodně standardních rodinných věcí, které jsou už jejích silách přešly na Kamču a protože je hodně samostatná, neurvala si možná ani potřebný díl mé plné (tou dobou už značně nesoustředěné) pozornosti.

Takže jsem si za pomoci 1/2 PSM, která mi pohlídá zbytek zajistila dva dny jen pro nás dvě.

Vandr jen ve dvou. Dva dny přelézání vývratů, na skalce s řetězama, pohledů na totemy v osadách, večerního a ranního koupání v řece, kdy nás rybí potěr mlsně tahal za chlupy na nohách, pečení brambor v ohni…

Vandr na Oslavku mé puberty, kde znám každej kámen a kde už jsem nebyla víc jak 15 let.

 dsc00663

Vstříc svobodě:-)

Obrázek
Obrázek

Základem je dostatek energie (než se vláček dokodrcal do Náměště, byl tak akorát čas oběda)
Obrázek

A na cestě
Obrázek
která leckdy vypadá jako cesta
Obrázek
ale leckdy tak úplně jako cesta nevypadá
Obrázek
Obrázek

Dvakrát jsme brodily z toho hned při prvním brodu proběhl test kvality deuteráckého dětského batohu na 1*, protože K. si tak trochu sedla, čímž půl batohu zmizelo na zlomek sekundy pod hladinou a všechno včetně spacáku je naprosto suché.

Obrázek
Obrázek
Těch vývratů, tam bylo na jediném relativně rovném cca kilometrovém úseku asi 12. Takže když jsme došly k Lamberku, Kamča celkem přivítala návrh na využití zastrčeného fleku hned po Lamberkem.

Hladová
Obrázek

Zasněná
Obrázek
První půlku noci mě při každém myším šustnutí okolo stanu (a že jich bylo ) budila výkřikem: „Co jo jééé?!? Co to je jééé?!?“ takže, jsem pak už automaticky ze spaní opakovala každou chvíli: „Spi, to je myška.“

Ranní bouřka…
Zapalování ohně z mokrého dřeva…
Bohatýrská snídaně (Vitaňácká sýrová a „křupíková“ polívka pytlíkovka a instantní br. kaše s anglickou osmaženou na cibulce, jako zákusek brambory v popelu).
Obrázek
Obrázek

Chladivá koupel…
Horká cesta…
Obrázek

Domů
Obrázek

 

Obrázek

Uvítací výbor
Obrázek

Iťu vybalovač
Obrázek

Vítek povaleč
Obrázek

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.