Prázdniny 2011 perem absolventky 1.A a objektivem rodičů - část první

Letošní prázdniny začaly o kousek dřív jen s drobnou přestávkou na vyzvednutí vysvědčení díky červnové dovolené v Chorvatsku. Každý den máme zdokumentovaný neb školní prázdninový úkol byl prázdninový deník s heslem: „Denně aspoň jedna věta!“.

Účastníci: babička Hanka, děda Laďa, já, Kamča, Jeník, Iveta a Vítek.

Základní mateřské postřehy:

Sedm osob se do Logana vejde s týdenní výbavou i kočárkem za předpokladu, že máte rakev. S rakví se Logan blížil v chorvatských horách modernímu lehkému tanku nejen rychlostí (u tanku max. rychlost 80km/h), zrychlením (z 0 na 30km/h za 5 sekund), ale i spotřebou. Sežral toho téměř tolik co dvě auta, akorát spotřeba řidičů byla poloviční.

I tříleté dítě zvládající prsa jen s plavacím páskem zvaným „ježek“ na pohodu zvládá bez „ježka“ obeplouvání pobřežních skalisek a ostrůvků a pozorování podmořské fauny s brýlema, šnorchlem a ploutvema.

Vzdálennost apartmánu 12 metrů od moře je naprosto ideální, protože umožňuje jedné dozorující osobě současně bdít nad 16-ti měsíčním batoletem stavícím vlaky z dupla na dlážděném a oploceném „dvorku“ ve stínu olivovníků a mandariky, pít kávu, přepočítávat tři další hlavičky v moři a skákat tamtéž pro hrdou tříleťačku, která se vrhá do hlubiny a objevuje, že bez šnorchlu a ploutví bez „ježka“ ještě až tak neplave.

Celkově to bylo fajn a bezponorkové, což do značné míry přičítám tomu, že dědeček prozíravě zakoupil apartmány dva. Jeden prarodičovský a druhý pro matku s dětmi, čímž umožnil komukoliv se v případě potřeby zašít (nejhojněji využíváno prvorozenou, která chodila do „prarodičovského“ střílet z luku šípy s přísavkou na jejich skříň z důvodu snížení rizika kolize šípu s malými dětmi).

Prarodičové děkuju za dovolenou, která byla fakt dovolená (teda pro mě, u vás si tou relaxací nejsem až tak jistá :-D)

 19.6.2011

Včera jsme přijeli k M moři a hned js n mese koupali. Dnes jsmese v noci potáp j ěli Zesvětli a svítili jsmesi na ryby.

dsc00816

 

20.6.2011

Hráli jsmesi s kamarádama o poob j ědě pojedem do mušličkova. V mušličkově byly velké ryby. Připotápění jsne viděli velkého kraba

fotografie0219

21.6.2011

Jezdili jsme načlunu a potápěli se veskalách.

22.6.2011

Jeli jsme trajektem na ostrov Hvar a viděli delfína. Hned po vyplutí ze Sucuraj nám nízko nad lodí proletěl vrtulník. Na Hvaru u majáku nakládal zraněného.

fotografie0214 

dsc00798 

dsc00796 

dsc00803dsc00808  

 

23.6.2011

Dnes jsme s Karolínou, Filipem a Aničkou se stříkačkami, šipkou a člunem vedli velkou námořní bitvu.

24.6.2011

Dnes jsme sbírali mušle a poustevníčky do akvária. Filip nachytal i dva ježky. Večer zazpíváme sluníčku a pojedeme domů.

fotografie0221

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.