Svatováclavsky a středověce

 

Na Václava jsme zatoužili po ochutnávce středověku a vyrazili na Budeč (hradiště u Zákolan s nejstarší stojící rotundou na uzemí ČR, kde sv. Václav skutečně pobýval). Zákolanští zde každoročně pořádají malé a milé, značně babyfriendly pojaté oslavy. Něco historického šermu, trošku středověkého tržiště v dobovém oděvu, dílničky pro větší i pro sotva na nohou stojící prťata, střelba z luku a kuše na terč, střelba polystyrenovou kostkou z katapultu, divadýlko, kejklíř…

Při pohledu na živé rytíře Ivetka velmi zatoužila po opravdové princezně, takže když došlo na pohádku, rozhodla se, že princezna na jevišti je pravá. A pro jistotu si v dílničce ještě vyrobila princeznu z vařečky.

Po střelbě na terč odešel Jeník z Budče s lukem a šípy a moje růžová pricezna s lokýnkama s kuší. To ještě považuju za dobré skóre, protože její původní tužba po shlédnutí šermu bylo vlastnictví meče (pořádnej dřevěnej) a štítu. Kdo zná Ivetí temperament, hravě dopočítá, kolik by bylo mrtvých.

Kejklíř pobavil kejklemi, neb z dětské části publika se neustálo ozývalo „Hustýýý!“, což třeba v naší školce znamená vyjádření nejhlubšího obdivu, i slovním komentářem, neb z dospělé části publika se ozýval smích.

Ve stánku s korálky si Iveta pro sebe i Kamču vybrala šperk a Jeňa s Vítkem každý jednoho zlatožlutého krokodýla, protože to už je přece skoro drak. Vítek se potom s tím svým zavěšeným na krku dělil o vodu z lahve (takže mu do té dírky ve vršku od jupíkové flašky neustále cpal čumák).

Všichni tři si pořídili stádo koní. Princezna bělouše a její ochránci vraníky.

Obrázek


Koně bylo třeba napást,
Obrázek

uspořádat závody a …„dát Vítkovi náskok, mami, aby to bylo fér“…,
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dsc00245 


koně nakrmit.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky došlo na praní prádla,
Obrázek

Obrázek

Obrázek

nakonec ještě jednou zkontrolovat katapult
Obrázek

Obrázek

a mohli jsme domů. Dva největší jeli na koních až do Kovár k autu, nejmenší byl vzhledem k pokročilé hodině nekompromisně sesazen ze sedla matkou a k autu dojel kočárem.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.