Toulky s Kamčou 2014

Dost se těším, jak si samy ve dvou užijeme.

Plány:

Prvního večer po škole vyzvednu Kamču z tábora u Křídy (Stádlec, celkem blízko Tábora) a třetího večer nebo čtvrtýho dopo. máme být v Ivančicích. Tak jsem vymyslela, že vezmu stan a pojedeme rovnou. Vezmeme to autem spodem směrem na Jindřichův Hradec, kde u vísky Kaproun je nejpohádkovější zastávka úzkokolejky co znám
Trasa Křída – Kaproun je asi 75 km. Zastavím v Kaprouně, přespíme ve stanu (už jsem si našla na letecké mapě, kde bude ideální místo na auto i stan). Ráno vstanem, zbalíme, zavřeme stan a spacáky do auta, v 9:20 skočíme do motoráčku a svezeme se směr Hradec do Kunžaku-Lomy a půjdem 4,2 km zpátky do Kaprouna zast. po trati. Tam ve 12:13 hupnem do parního směr N. Bystřice, vystoupíme v 12:38 v Albeři a buď půjdem 8 km do Kaprouna, nebo jestli bude K. unavenější (bude po táboře), tak počkáme na motoráček zpět ve 12:57 na jednu zastávku do Hůrek a dojdeme jen 5 km, čímž projdeme ty nejkrásnější úseky úzkokolejky v lesích a u rybníků. Nejspíš u toho ještě zamáváme na páru, která z N. Bystřice vyjíždí v 15:13 a někde na konci našeho pěšího úseku nás předjede. Buď ještě přespíme nebo večer přejedeme ke Slavonicím (21 km) a přespíme tam, taky už mám z letecké vybraný místo nedaleko města na auto a stan. Ráno si koupíme hledačky http://zdrojslavonice.cz/…256-hledacky a užijeme si to klidně až do noci. Podle unavy potom buď přespíme do rána nebo to rovnou vezmu do Ivančic přes Jaroměř nad Rokytnou a Dukovany (85 km).

Realizace: 

Vzhledem k prospaným ani ne dvěma hodinám z předešlé noci jsem prvního po návratu ze školy nebyla schopná ani sbalit, natož někam jet. Vstala jsem až druhého ráno, zabalila a vyrazila pro Kamču. Vynechaly jsme Kunžak – Lomy a rovnou ve 12:13 v Kaprouně naskočily do páry do Albeře. Vykoupaly se v Osice s „mořskýma“ vlnama (trochu foukalo) a šly po kolejích do Kaprouna. Na trati jsme potkaly všechny dvě „dýzlovky“, co tu teď jezdí (obě dvakrát), několik letošních ropuch a hříbek. Taky dva kousky uhlí z páry jako prezent pro naše chlapce.

V pozdním odpoledni při konzumaci řízku na zahrádce hospůdky v Kaprouně se Kamča zahleděla na smečku malých dětí lízajících nanuky a v oku se jí zaleskla slza, potom ještě druhá a třetí. Asi do deseti minut volal Skřítek, že ač bylo dohodnuto, že na minitáboře návštěvy nebudou, nějaké přijely, a tak se můžeme taky stavit, až pojedeme okolo. Za dalších deset minut se Kamča poutala do sedačky. 

O půl sedmé večer jsme byly ve Slavonicích a ač bylo dávno po zavíračce, laskavá paní nám prodala hledačky, takže aspoň tu prrvní Grázlovskou jsme si udělaly a druhá čeká u Kamči v batohu na příští rok.

Po půlnoci jsme v Horní Lhotici zalézaly do spacáků.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek .

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.